BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA

Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.

AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk

Apcja pah

AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2019/2020

Adres internetowy dla rodziców podczas rekrutacji do kl. „0”

Można także zapisać dziecko za pomocą linku znajdującego się na stronie internetowej szkoły.

Nastąpiły zmiany w Statucie Szkoły.

Uwaga!!!

W niedługim czasie zostanie Państwu udostępniony dokument zawierający zmiany w Statucie naszej Szkoły, który jest umieszczony w zakładce "Dokumenty szkolne".
O zmianie dokumentu również poinformujemy na naszej stronie internetowej

Międzynarodowy projekt eTwinning

link do prezentacji multimedialnej o Naszej Szkole:

W projekcie Shall we Meet and Celebrate? oprócz uczniów z Polski biorą udział ich rówieśnicy z Hiszpanii, Portugalii, Litwy i TurcjiStyczniowym zadaniem było zaprezentowanie szkół biorących udział w projekcie.
      Uczniowie z klasy 6B pod opieką anglistkip. Magdaleny Sławskiej-Opozda przygotowali krótką prezentację multimedialną oraz kolaże dotyczące naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach.
    Uczniowie zapoznali się również z krótkimi informacjami o szkołach uczestniczących w projekcie w następujących miastach: Sant Boi de Llobregat w Hiszpanii, Covilha w Portugalii, Klaipeda na Litwie i Kirklareli w Turcji.

Walentynki

13 lutego w naszej szkole odbyła się Dyskoteka Karnawałowo-Walentynkowa   dla klas 4-8. Młodzież wspaniale bawiła się przy znanej i lubianej muzyce.

14 luty ♥♥♥  w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki.

W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Każda chętna osoba miała okazję przesłać kartkę z życzeniami w tym pięknym dniu . Bardzo dużo uśmiechu i zadowolenia z przesłanych walentynkowych życzeń mieli nie tylko starsi uczniowie, ale również młodsze dzieci. Nie zabrakło także życzeń dla nauczycieli.

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły to wspaniała okazja do zaprezentowania szeregu inicjatyw uczniowskich.
    I tym razem na wysokości zadania stanął  Samorząd Uczniowski, który przy ogromnym wsparciu Rodziców, nauczycieli i społeczności szkolnej zorganizował Piernikowy Kiermasz Słodkości. Pierniczki, babeczki, ciasteczka, lizaki oraz całe mnóstwo pysznych słodkości w mgnieniu oka znikały z piernikowej chaty. Cudowna sceneria bajkowych dekoracji oraz niesamowita atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu sprawiły, że dzień ten na długo zapisze się w naszej pamięci. A wszystko to odbywało się pod czujnym okiem opiekunów SU: p.Eweliny Kwiatkowskiej, p.Katarzyny Banasik oraz p.Moniki Niwickej. Na szczególne uznanie zasługują nasze koleżanki z klasy 8c: Zuzia Wolszczak, Marta Bębas i Agata Szwajnoch, które od początku do końca czuwały na kiermaszowym posterunku : )

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia serdecznie dziękujemy!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Uwaga!!!

Opłaty za obiady w miesiącu lutym należy dokonać  do dnia 14 lutego 75 zł. (15 dni x 5zł)

na konto:  91102026740000210201524529

Regulamin korzystania z posiłków w stołówce szkolnej znajduje się w zakładce " Dla Rodziców"

Święto Dziadków

W piątek 24 stycznia uczniowie klasy IIIa zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Pod kierunkiem wychowawczyni p. Beaty Sobczak przygotowali montaż słowno -muzyczny, pokaz gry na fletach, grę na instrumentach perkusyjnych oraz rewię mody dla seniorów w rytmie przebojów z lat 60-tych. Wnukowie zatańczyli  też dla ukochanych dziadków dwa tańce: belgijkę i taniec z szarfami. Uczennice Maja Abramczyk i Antonina Staniszewska dały koncert na skrzypcach. Zaproszeni goście dostali drobne prezenty od wnuków, mogli odnaleźć swój portret w klasowej galerii prac plastycznych pt. "Moja babacia", "Mój dziadek" oraz poczęstować się słodkimi wypiekami. Na koniec zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Noworoczna zbiórka słodkości

24 stycznia 2020r.

"Słodkie Marzenie" - z wielkim zaangażowaniem w naszej szkole odbyła się Akcja Samorządu Uczniowskiego, jaką była zbiórka słodyczy dla Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim filia Starachowice.

Nasi uczniowie wraz z Panią Katarzyną Banasik oraz z Panią Eweliną Kwiatkowską zawitali z pełnymi paczkami słodkości dla rówieśników od dzieci, które miały chęć podzielić się nie tylko upominkiem w postaci słodyczy, ale również otwartym sercem.  Uczniowie z  ogromną radością  uczestniczyli  zarówno w zbiórce  jak i przekazaniu  zebranych  upominków i liczą na chętną  i otwartą współpracę  z tą  i innymi placówkami w przyszłości.

"Filmowe drogowskazy"

"Jaka jest twoja supermoc?  Uwierz w siebie."

Pod takim hasłem uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno- społecznym "Filmowe drogowskazy". Prelekcja i seans filmowy pt. "SUPA MODO" zorganizowane zostały 22.01.2020r. w Starachowickim Centrum Kultury.

Zabawa karnawałowa