BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA


Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.


AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk


Apcja pah


    AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2018/2019


 

Certyfikat dla S.P. nr 12  


                          

Dzień dobry

           W imieniu Microsoft, bardzo mi miło poinformować, że  Szkoła Podstawowa nr 12 została wyróżniona i dołączyła we wrześniu 2018 roku do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft oraz ogólnoświatowej sieci Microsoft Schools i otrzymała certyfikat.
 

        W imieniu całego zespołu Microsoft dla Edukacji, serdecznie gratuluję: dyrekcji, kadrze pedagogicznej i uczniom w Szkole Podstawowej nr 12.

 


 Więcej zdjęć 
 


Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 życzą:

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika  w Starachowicach.


 

             Uwaga!!!

    


            Zwracamy się  z gorącą prośbą do wszystkich rodziców uczniów z klas 4-8, o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej.  Pomożecie nam zmierzyć poziom jakości pracy szkoły. Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy.
 

   

Jasełka szkolne   


                          

  

Jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli.
    21 grudnia 2018 roku, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: pani dyrektor Mścisława  Ewa 
Kłaczkowska, pani wicedyrektor Bożena Królak, nauczyciele, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.

  

 Główni bohaterowie przedstawienia: dziennikarz i kamerzysta, w wyreżyserowanej sztuce, wśród napotkanych osób szukali odpowiedzi, “ po co są święta?”. Żyjący  w ciągłym pędzie, często nie zwracali uwagi na rzeczy najważniejsze, a magia świąt sprawiała, że chcieli być lepszymi ludźmi. Pozwalała spędzić czas w gronie najbliższych sercu osób. Zatrzymać się choćby na chwilę. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego, który śpiewał pod kierunkiem pani Elizy Gawlik.  Grupa młodych aktorów prowadzona była przez panie: Jolantę Klamczyńską  i Urszulę Szczech. Nagłośnienie zawdzięczamy panu Tomaszowi Wójcikowi.

Docenić należy również oprawę plastyczną, wykonaną  przez Agnieszkę Gałęzię i Barbarę Czaję.

Na zakończenie pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia zgromadzonym i w świątecznych nastrojach wszyscy rozeszli się do sal,  w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne. 

 

    

                                         


 Więcej zdjęć 


 

"Eko - choinka"   


                          


  

         Uczniowie klas I - III naszej szkoły zgłosili swój udział w Happeningu ekologiczno - plastycznym pod hasłem "Eko - choinka". Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Starachowice oraz Muzeum Przyrody i Techniki  Ekomuzeum im. Jana Pazdura. 

    Przygotowanie do spotkania zaplanowanego na 18 grudnia 2018 roku polegało na wykonaniu ozdób choinkowych z odpadów segregowanych. Wykonane ozdoby zostały  wyeksponowane na przygotowanej przez organizatorów choince. Dzieci spotkały się z p. Wiceprezydentem Jerzym Miśkiewiczem, który przekazał podziękowania za udział w happeningu wszystkim przybyłym. Zachęcił też dzieci  do aktywnej postawy proekologicznej - odnośnie segregacji i odzysku surowców wtórnych. Uczniowie przybyli na spotkanie dostali drobne upominki,  a szkoła zbiór plansz i album ekologiczny. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci. 

        Naszą szkołę reprezentowała klasa IIa wraz z wychowawcą p.  Beatą Sobczak.

  


 Więcej zdjęć 


Koncert Kolęd i Pastorałek  


 

  

  

  

14 XII 2018r. odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas 0-3. 

 Była to impreza środowiskowa, na którą zaproszone zostały dzieci z pobliskich przedszkoli. Każda klasa zaprezentowała piękną bożonarodzeniową kolędę lub pastorałkę. 

Na zakończenie koncertu wystąpiły przedszkolaki-laureaci konkursu "Śpiewające anioły".

  

  

                                              


 Więcej zdjęć 

 

Transmisja Interntowego TeatruTVP   


                      

   

       Jak dostrzec niesprawiedliwość i upomnieć się o pokrzywdzonych? W  poszukiwaniu odpowiedzi na tak trudne pytanie na widowni zasiedli widzowie Internetowego Teatru TVP i obejrzeli spektakl Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. 14 grudnia 2018 roku uczniowie z sześciu klas Naszej Szkoły: IVb, IVc, IVd ,VC, Vd, VIa obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Zorro”.

Widzów tego przedstawienia oczarowały popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką ludową. Wyjątkowa oprawa muzyczna spektaklu pomogła przenieść się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie Zorro śpieszy na pomoc pokrzywdzonym.

Ta historia dzielnego bohatera stającego w obronie mieszkańców Meksyku prześladowanych przez okrutnego gubernatora jest dobrze znana. Zorro walczy szpadą przeciw złym ludziom. „Odbiera bogatym i daje biednym”.

 Jednak dziś nikt nie musi używać szpady, by wstawić się za poszkodowanym. Najważniejsze jest, by nie godzić się na niesprawiedliwość i upominać o słabszych.

W spektaklu nie brakło zabawnych scen, które rozśmieszały publiczność. Z pewnością one także pozostaną w pamięci obok scen wyznań miłosnych i pojedynków.

    


W fabryce bombek...  


 

  

 

Dnia 14.12.2018r. dzieci z klasy 2b w towarzystwie 2c udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. 
Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie bombek poznawali kolejne etapy powstawania szklanych cacek na Bożonarodzeniowe drzewko, tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmienia się w ozdobę odpowiedniego kształtu, np.: szyszki, bałwanka, kuli itp., następnie „srebrzalnię”, gdzie srebrzy się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra od wewnątrz. Potem przyszła kolej na najciekawszą salę – „dekoratornię”. Tu powstają prawdziwe dzieła sztuki zdobniczej. Wszystkie szklane bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.

Ponadto w całym budynku – na ścianach i w gablotach można było obejrzeć z bliska unikatowe wzory bombek, które były dotąd produkowane w fabryce. Znajdują się tam piękne i fantazyjne, oryginalnie malowane wzory na najrozmaitszych kształtach bombek.

Na koniec miała miejsce najciekawsza część wizyty. Podczas warsztatów zdobniczych każdy mógł wykonać wzór na własnej bombce, którą zabrał do domu oraz zrobić zakupy w przyfabrycznym sklepiku. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne wspaniałych wrażeń. Każde dziecko otrzymało także bombkę ze swoim imieniem.

  

 Więcej zdjęć 


 

 Przedświąteczne tradycje...   


                          

           
        W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, wszystkie klasy czwarte wraz z wychowawcami, uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Tradycyjnie, jak co roku sami wykonujemy ozdoby choinkowe. Tym razem jednak postanowiliśmy wyruszyć na poszukiwanie nowych metod tworzenia ozdób. Tradycji przecież musi stać się zadość. Bombki naszych uczniów będą zdobić jak zawsze niejedną choinkę.

Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i zaskoczone były efektami własnych działań. Najważniejsze jednak, że oprócz poszerzania własnych umiejętności manualnych towarzyszyła temu dobra zabawa.

Na zakończenie wizyty dzieci wypiły ciepłą herbatkę, a w drodze powrotnej nadmiar energii spożytkowały na szaleństwach w Mini Parku linowym znajdującym się na Szlakowisku.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w dn.05.12. i 12.12.2018r. pod opieką wychowawców, pań: Agaty Wzorek, Anny Jędrzejewskiej, Agnieszki Gałęzi i Barbary Czaji.

              

 Więcej zdjęć 

 

Konkurs kolęd i pastorałek 


                          

Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych  

„ŚPIEWAJĄCE ANIOŁKI”

12 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach odbył się I Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Śpiewające Aniołki” dla dzieci przedszkolnych. Głównym celem konkursu było rozpowszechnianie tradycji bożonarodzeniowej wśród najmłodszych uczniów. Jury, w składzie: dyrektor Szkoły p. Mścisława Ewa Kłaczkowska, p. Monika Bujnowska oraz Wiktoria Szydłowska – uczennica 8c, oceniało walory artystyczne oraz poprawność językową wykonywanych utworów.

Złotego Aniołka otrzymała:

        1.     Julia Kaszewska PM 11,

        2.     Wiktoria Zamorska PM 13,

        3.     Grupa „Słoneczka” PM 13.

Tytuł Srebrnego Aniołka powędrował do:            Brązowego Aniołka zdobyły:

        1.     Julii Cieszkowskiej PM 11                               Zuzanna Wzorek SP 12,

        2.     Julii Gałuszkiewicz PM 14,                              Lidia Nowak PM 7.

        3.     Duetu: Mai Matysek i Dariusza Matyska PM 14

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniały występ, a nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

  

 Więcej zdjęć 


VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   


 

  

 
   

11 grudnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach miała miejsce VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieli za zadanie wykonanie utworu w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim.

 Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 8c –Wiktoria Szydłowska. W jej wykonaniu jury konkursu usłyszało piosenkę Sama Smitha „Writing’s On The Wall”. Wiktoria zdobyła wyróżnienie w kategorii: piosenka anglojęzyczna, konkurując z uczniami liceum. 

Serdecznie gratulujemy!


 Więcej zdjęć 

 

Mikołajki w klasie 6 b