BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA


Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.


AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk


Apcja pah
    AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2017/2018


OGłOSZENIA!
       
Od dnia 12.10.2017r. wejście do szkoły odbywać się będzie od strony ul. Słonecznej.
Zmiany w organizacji funkcjonowania Szkoły spowodowane są remontem chodnika na placu szkolnym.
       
Szanowni Państwo!
       Serdecznie prosimy o zapoznanie się z treścią nowego Statutu Szkoły i o przekazanie swoich uwag w formie pisemnej do wychowawców klas do dnia 27.10.2017r.
Linki do propozycji Statutu są poniżej:


 


Wycieczka Mościska "Farma Iluzji" 


We wtorkowy poranek, 10 pażdziernika 2017r., klasy 5a i 5b wyruszyły na wycieczkę do Mościsk. Wychowawcy klas: p.Grażyna Czerwińska i p.Tomasz Wójcik, przy wsparciu opiekunów: p.Agnieszki Gałęzi i p.Moniki Wójcik, pragnąc zadbać zarówno o rozwój intelektualny swoich wychowanków jak również dobrą zabawę, zabrali uczniów do Parku Edukacji i Rozrywki, gdzie emocje towarzyszyły  wszystkim przez cały czas.

Wiklinowy labirynt- w którym łatwo zgubić drogę- mówi, że każdy labirynt jest pismem tajemnym, szyfrem, tajemną drogą. Park linowy i Zielona Ścieżka zdrowia oraz inne atrakcje na powietrzu zapewniły dzieciom rozrywkę w ruchu na sportowo. Nie zabrakło również chwil grozy i tajemniczości podczas wizyty w legendarnej Kopalni Złota i przejścia przez Labirynt z Luster, w Krzywym Domku czy podczas „pieczenia głowy na patelni". Atrakcji było jeszcze wiele a czasu jak zwykle bywa w takich miejscach zawsze za mało.

Dzieci wracały do domu w miłej atmosferze przy śpiewie ulubionych piosenek.

Linki do filmów z wycieczki: Film 1, Film 2

             

                                         

 Więcej zdjęć z wycieczki

Wizyta ks. Biskupa Henryka Tomasika  


27 września 2017r. w ramach wizytacji kanonicznej w parafii p.w. Świętej Trójcy w Starachowicach gościł w naszej szkole Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik, który przybył w towarzystwie swojego sekretarza ks.dr Tomasza Herca i ks. proboszcza Andrzeja Rdzanka.

U progu naszej szkoły czcigodnych gości powitała pani dyrektor Mścisława Ewa Kłaczkowska oraz uczniowie: Milena Murzyn z kl.V i Mikołaj Przygoda z kl.VI.

         Następnie ks. biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły. Podziękował wszystkim za podjęty trud wychowania i za współpracę z duszpasterzami. Mówił, że wspólny cel Szkoły, Kościoła, Rodziców, to dążenie do uformowania odpowiedzialnego, dojrzałego człowieka. Wskazał, że ważne jest, aby dzieci i  młodzież posiadały autorytety i starały się je naśladować. Wszyscy mamy być czujni, aby dla dzieci autorytetem nie stały się osoby lub środowisko niegodne naśladowania.

         Na zakończenie spotkania ks. biskup udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa i dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej.

  

                                          Więcej zdjęć z wizyty  XI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze  


„Sukces 12-stki”

 

22 września 2017 r. w ośrodku ZHP nad Lubianką odbyły się XI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze o Puchar Starosty Starachowickiego. Celem zawodów była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Uczniowie ze szkół z całego województwa pisali test, który sprawdzał ich wiedzę z pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie rywalizowali w części praktycznej zawodów polegającej na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym w zaimprowizowanych sytuacjach. Drużyna w składzie: Natalia Kosmala, Nikola Kwiecień , Adrian Orczyk z klasy VIIa oraz Julia Pater i Wiktoria Szydłowska z kl VII c, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 12, zajęła w kategorii szkół podstawowych II miejsce, otrzymując okazały puchar, dyplom, torbę medyczną oraz nagrody indywidualne w postaci powerbanków. Opiekunem zespołu był p.Jarosław Wiecha.             GRATULUJEMY!!!                

                                          Więcej zdjęć z Zawodów Ratowniczych 

Odszedł Druh      


Z wielkim żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci druha harcmistrza Stefana Derlatki w dniu 18.09.2017r.

 Druhu- odkąd pamiętamy związany byłeś z harcerstwem, i zawsze byłeś z nami. Na imprezach rocznicowych, na ukochanej przez Ciebie „Partyzanckiej Drodze Krzyżowej na Wykusie” – gdzie mogłeś złożyć kwiaty i zapalić znicz na mogile swoich wojennych kolegów i podziękować nam za to, że o nich pamiętamy i przede wszystkim na Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim, którego byłeś pomysłodawcą. Smutno nam, że na kolejnych uroczystościach, rajdach nie będzie już Ciebie.

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez. I są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…
I taką osobą niewątpliwie byłeś dla nas druhu Stefanie.

Żegnamy Cię w imieniu Naszej Szkoły i wszystkich Twoich wychowanków, którym tak pięknie umiałeś opowiadać o trudnych i ciężkich czasach okupacji.

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci!

Dziękujemy Ci za to, że byłeś!

 Piknik archeologiczny 11.09 


Klasa VI wraz z  p. Igą Niebudzińską zaprosiła uczniów z klasy IVc i IVb  i ich wychowawczynie: p.Dorotę Nowak i p. Elizę Gawlik na festyn historyczny „Od Prasłowian do Polaków”. Pod opieką starszych kolegów i koleżanek czwartoklasiści udali się do Muzeum Przyrody i Techniki i uczestniczyli w pokazach. Poznali pracę rzemieślników: kowali, garnacarzy, tkaczy, mydlarzy. Pomagali w wytopie dymarki, obsługując miech. Byli widzami przedstawienia teatralnego wędrownej trupy teatralnej. Uczennica klasy IVc Magalena Janiec i uczeń klasy IVc Kacper Dziułka wygrali konkursy wiedzy historycznej i zdobyli książki z legendami naszego regionu.

Bawiąc się, nauczyliśmy się wiele o naszej przeszłości. Bliższe stało się nam dziedzictwo naszej kultury.

                                         

 Więcej zdjęć z Festynu historycznego 

Dzień Harcerza 


                                                      

     Dnia 9 września 2017 roku na skwerze imienia Harcmistrzów Ludmiły i Stefana Mazurkiewiczów obok Komendy Hufca ZHP, zuchy i harcerze świętowali Dzień Harcerza. Inaugurację nowego roku harcerskiego 2017/2018 tradycyjnie już rozpoczęliśmy uroczystym harcerskim apelem wszystkich środowisk Hufca. I jak co roku czekało na nas wiele atrakcji. Były  śpiewy, zabawy, robienie bransoletek,  zjazdy na linach, strzelanie z łuków, izba tradycji. Dla zuchów przygotowana była także nowa edukacyjna gra planszowa pt.„Niepodległość”, po której można było chodzić.                                                  


    Na koniec spotkania czekało na wszystkich uczestników ognisko i pieczona kiełbaska.

 Więcej zdjęć z Dnia Harcerza 
  „SPRZĄTANIE ŚWIATA – STARACHOWICE 2017” 


Uczniowie naszej szkoły troszczą się o los naszej planety, dlatego też z radością włączyli się w ogólnopolską akcję„ Sprzątanie Świata – Starachowice 2017”. Hasło przewodnie tegorocznej akcji to: „Nie ma śmieci są surowce.” 
    Głównym celem akcji jest nabywanie i utrwalanie zachowań proekologicznych oraz szacunku najmłodszych pokoleń do otaczającej nas przyrody. Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem sprzątali najbliższe otoczenie oraz teren wzdłuż ulic: Kopalnianej, Słonecznej oraz Skalistej. Mimo kapryśnej w tym roku aury pogodowej dzieci z wielkim zapałem segregowały surowce oraz sprzątały otoczenie.
    Cieszy nas bardzo, że los Ziemi nie jest im obojętny i mają świadomość jak przez swoje zachowanie i podejmowane działania mogą zmienić stan środowiska na lepszy
.

                                         


 Więcej zdjęć ze "Sprzątania świata" 

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018 


Dnia 4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 12 im.Mikołaja Kopernika w Starachowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Przybyli rodzice, nauczyciele i dzieci, które zakończyły wakacyjny odpoczynek i wróciły do szkolnych ławek. Wszystkich przywitała dyrektor naszej szkoły, pani Mścisława Ewa Kłaczkowska, a uroczystość poprowadzili wychowawcy klas piątych: p.Katarzyna Banasik, p.Grażyna Czerwińska i p.Tomasz Wójcik, przy współpracy z paniami: Elizą Gawlik, Renatą Grunt i Agnieszką Gałęzia.

 Uczniowie przedstawili ciekawy program artystyczny, w którym teksty przeplatane były utworami muzycznymi wykonanymi przez szkolny chór uczniowski klas IV-VII.

        Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za zaangażowanie włożone w przygotowanie uroczystości, oraz życzyła nauczycielom i uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym

 

                                         


 Więcej zdjęć z rozpoczęcia roku szkolnego 
 
Porządek uroczystości zwiazanych z rozpoczęciem  roku szkolnego 2017/18

4 wrzesień 2017 r.

Godz. 8.00 - Msza święta w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy.

Godz. 9.30 - klasy IV - VII - sala gimnastyczna.

Godz. 10.30 - klasy 0 - III - sala gimnastyczna.

 ZAPRASZAMY

    AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2016/2017


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017  w naszej szkole

     

WAKACJE!!!

     

     

  

     

   

     

                                         


 Więcej zdjęć  klasy O-3                   Więcej zdjęć  klasy 4-6


Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne 


17 czerwca na stadionie miejskim w Starachowicach odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wystartowały uczennice z Naszej Szkoły. Dziewczęta zajęły bardzo wysokie miejsca:

1 miejsce -  Magdalena Borkowska - 60m - Mistrzostwo Starachowic

3 miejsce – Wiktoria Lucińska -60m

2 miejsce – Magdalena Borkowska – 300m – Wicemistrzostwo Starachowic

3 miejsce – Julia Pater – 300m

3 miejsce – Aleksandra Kutera – rzut piłeczką palantową

Opiekun: Agata Wzorek