BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA

Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.

AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk

Apcja pah

AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2019/2020

Plebiscyt: Pierwszaki 2019/2020

Najsympatyczniejsza Klasa Pierwsza Szkoły Podstawowej

Klasa I C

Gratulujemy uczniom klasy I "c" oraz wychowawczyni Pani Danucie Piecuch za zajęcie 1 miejsca w Plebiscycie ECHA DNIA na najsympatyczniejszą klasę w powiecie starachowickim.

Bardzo dziękujemy za oddanne głosy Wychowawca - Danuta Piecuch.

Uczniowie klasy: Patrycja , Olaf , Kacper , Kaja , Kacper , Alicja , Maja, Oliwia , Julian , Adam , Kacper , Franciszek , Franciszek, Fabian , Natalia , Olaf , Stanisław , Franciszek , Kacper.

Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna, która została skierowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

Zuchowy Bal Karnawałowy

W piątek 10 stycznia 2020 roku, odbył się w gościnnych murach naszej SP 12 Bal Karnawałowy dla zuchów Hufca ZHP Starachowice.

W zabawie uczestniczyło ponad 60 dzieci z Gromad Zuchowych: 9 GZ "Leśne Skrzaty", GZ "Dzielne Szaraczki", GZ " Świętokrzyskie Skrzaty" z Chybic, 99 GZ "Małe Wilczki" oraz gospodarze imprezy 12 GZ "Słoneczni Zdobywcy " pod wodzą druhny Elizy Gawlik.

Tegoroczny bal rozpoczęła druhna Komendantka harcmistrz Dorota Chyczewska, życząc wszystkim zgromadzonym świetnej zabawy.
Tradycji stało się zadość, gdy w szkolne progi zawitał Święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Mikołaj z dużym zainteresowaniem rozmawiał z dziećmi, hojnie rozdawał upominki, a także zachęcił do wspólnych fotografii.
Na uczestników zabawy czekał także słodki poczęstunek w stołówce szkolnej, nad którym czuwały "druhenki" z klasy 6b.

I jak co roku, po wspólnych tańcach, pląsach i zabawach integracyjnych, zuchy w świetnych humorach, choć z nutką żalu po zbyt krótkiej zabawie, udały się do swoich domów.

Uczniowie w DPS

JASEŁKA DLA PENSJONARIUSZY

DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W STARACHOWICACH

Dnia 8 stycznia 2020r. po raz kolejny uczniowie "dwunastki" odwiedzili PENSJONARIUSZY Domu Pomocy Społecznej, przedstawiając „Jasełka”. To bardzo ważny i wzruszający moment, zarówno dla mieszkańców i pracowników DPS, jak również dla wszystkich występujących na scenie.

Zespół wokalny pod kierunkiem pani Elizy Gawlik wykonał kolędy, które przeplatały jasełka wykonane przez uczniów przygotowanych przez panie: Jolantę Klamczyńską i Urszulę Szczech.
I jak co roku po przedstawieniu nie zabrakło wzajemnych życzeń noworocznych i wspólnego kolędowania z pensjonariuszami przy akompaniamencie gitary. Uczniowie przekazali także słodkie upominki, ufundowane przez Samorząd Szkolny.
    Pani Aneta Świercz, dyrektor DPS, wyraziła wdzięczność za przybycie i podkreśliła, że z wielką radością jesteśmy oczekiwani i zawsze mile widziani przez mieszkańców.

Więcej zdjęć

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, przepełniony nadzieją, miłością i wiarą.

Spędzany w gronie rodziny i przyjaciół niech będzie czasem szczególnym i przynosi Nam Wszystkim radość i szczęście.

Jasełka 2019

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był szczególny, ponieważ wprowadził nas w czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dla całej społeczności uczniowskiej zostały zaprezentowane Jasełka, które przygotowali uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem Pani Jolanty Klamczyńskiej, Pani Urszuli Szczech oraz Pani Elizy Gawlik. Przepiękną dekorację wykonały Panie: Renata Grunt, Katarzyna Banasik oraz Beata Sobczak, oprawą dźwięku zajął się Pan Tomasz Wójcik.

Śpiewające aniołki

17 grudnia w Szkole Podstawowej im M. Kopernika w Starachowicach

odbył się III Konkurs Kolęd, Pastorałek oraz Piosenek Świątecznych-

Śpiewające Aniołki.

Jury, w składzie Pani Bożena Królak, Pani Magdalena Mroczek,
   Pani Monika Bujnowska oraz Julia Góra przyznały Aniołki uczestnikom konkursu.

Platynowy Aniołek Grand Prix- Kacper Grzelka PM nr 13

Złoty Aniołek:

Maja Bańcerowska PM nr 13   Maja Mazur PM nr 13   Nadia Gorzelak SSP STO   Marcel Karbowniczak PM nr 7

Srebrny Aniołek:

Kinga Wróblewska PM nr 11,  Iga Saramak i Karolina Wietrzyńska PM nr 11,   Tamara Zielińska i Paweł Jeziorski PM nr 7

Brązowy Aniołek:

Zofia Kowalik, Amelia Sekuła i Amelia Piotrowska PM nr 2,         Lena Misztal i Hanna Tomczak SP nr 12,
Kornelia Książek i Adrianna Nowak SSP STO,                          Kacper Karykowski PM nr 7

Nagrody otrzymali z rąk Kierownika Referatu Edukacji Sportu Turystyki i Promocji Miasta- Pana Włodzimierza Jedynaka oraz Dyrektor SP nr 12 - Pani Mścisławy Ewy Kłaczkowskiej.

Organizatorami w ramach projektu edukacyjnego Kocham moją Ojczyznę były Panie Monika Bujnowska i Monika Wójcik.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Międzynarodowy projekt eTwinning

MERRY CHRISTMAS

for eTwnning family

Na Święta Bożego Narodzenia uczniowie ze szkół partnerskich projektu eTwinning "Shall We Meet and Celebrate?" postanowili wysłać sobie nie tylko e-kartki z życzeniami, ale także kartki wykonane własnoręcznie. Życzenia dla całej Rodziny eTwinning są nie tylko z Polski, ale i z Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Turcji. Poniżej można zobaczyć e-kartki z krajów projektu (znajdują się one na padlecie na platformie Twinspace), ale i te wykonane w programie Canva przez naszych uczniów z klasy VI b.

tekst:   p. Magdalena Sławska-Opozda

Betlejemskie Światło Pokoju