BIP - Dokumenty szkolne BIP - Dla rodziców Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA


Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.


AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk


Apcja pah


        AKTUALNOŚCI SZKOLNE 2015/2016Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 wrzesień 2016 r.

Godz. 8.00 - Msza święta w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy.

Godz. 9.30 - klasy IV - VI - sala gimnastyczna.

Godz. 10.30 - klasy 0 - III - sala gimnastyczna.

bal

     Administrator strony Tomasz Wójcik życzy wszystkim uczniom, dyrekcji nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom w czasie wakacji: pięknej pogody, fantastycznych przygód oraz ciekawych spotkań z ludźmi i przyrodą oraz odpoczynku od codziennych obowiązków.

Do zobaczenia we wrześniu.
Uwaga rodzice!

    Informuję, że do klas I - V rodzice (opiekunowie) w roku szkolnym 2016/2017 nie dokonują zakupu podręczników, za wyjątkiem podręcznika i zeszytu ćwiczeń do religii.

Rodzice (opiekunowie) uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do klasy VI  dokonują zakupu podręczników. Wykaz podręczników został zamieszczony w zakładce BIP - Dokumenty szkolne.


Administrator strony
mgr Tomasz Wójcik


Zakończenie roku szkolnego 2015/2016


   
    "Ile razem dróg przebytych..." to motto tegorocznego zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Wszyscy uczniowie z utęsknieniem przez cały rok szkolny czekają na ostatni dzwonek, który oznajmia im rozpoczęcie WAKACJI!!
    W dniu 24 czerwca 2016 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach zakończyła pracę roku szkolnego 2015/2016.
    Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas IV - VI rozpoczęło się o godzinie 9.30 przemówieniem Dyrektora Szkoły pana Krzysztofa Krawca a następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Papaj. Podniosłym momentem tej uroczystości było uroczyste ślubowanie uczniów klas szóstych oraz przekazanie Sztandaru Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach pocztowi, wybranemu z przedstawicieli klas piątych.
    Następnie wręczono nagrody najlepszym absolwentom, sportowcom i uczniom zaangażowanym w społeczną działalność szkoły. Po oficjalnej części nastąpiła część artystyczna. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas VI podkierunkiem wychowawców: pani Katarzyny Banasik, pani Grażyny Czerwińskiej, pana Tomasza Wójcika. Oprawę muzyczną przygotowała pani Eliza Gawlik.
    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 dla klas I - III rozpoczęło się o godzinie 11.00. W części oficjalnej pan dyrektor Krzysztof Krawiec wygłosił krótkie przemówienie do zebranych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców i wychowawców. Po tej części nastąpił występ artystyczny, który przygotowali uczniowie  klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Wspaniałą uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dla klas młodszych przygotowały panie: Barbara Czaja, Krystyna Borowiec oraz Danuta Piecuch.

                                  Więcej zdjęć z zakończenia roku szkolnegoDzień Języków Obcych


   
    Dnia 21 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach odbył się "Dzień Języków Obcych". Była to dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.
    Uczniowie z klas V "b" i V "c" pod kierunkiem pani Eweliny Walkiewicz i pani Małgorzaty Rudnickiej przygotowali przedstawienie teatralne pod tytułem "Wielojęzyczny Czerwony Kapturek". Uczniowie klas I - III pod kierunkiem pani Magdaleny Pater i pani Anety Kucharczyk przygotowali kolorowe dekoracje na swoje głowy oraz zaśpiewali anglojęzyczne piosenki.
    Na szkolną uroczystość zostali zaproszeni uczniowie klasy 0 "a" z naszej szkoły oraz dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Jana Brzechwy w Starachowicach. Dzieci otrzymały kolorowe opaski, które wprowadziły ich w bajkowy świat lasu.

                                  


Więcej zdjęć z Dnia Języków ObcychPowitanie Lata 2016


   
    W dniu 17 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach odbyło się Powiatanie Lata 2016. Z tej okazji odbyły się międzyklasowe zawody w biegach sztafetowych, rozgrywki w piłkę siatkową. Chętni uczniowie prezentowali swoje talenty woklane i taneczne. Zwyciężczynie wiosennych prezentacji "Mam Talent" - Sandra Kostrzewa oraz Wiktoria Ignacak zaprezentowały szalenie trudny układ taneczny a następnie w rytm muzyki uczyły wszystkich chętnych kolegów i koleżanki wymyślonego układu choreograficznego. W tym roku gościliśmy również 38 Drużynę Harcerską, która zapewniła nam wspaniałe atrakcje. Zabawa była wspaniała a cudowna pogodowa aura sprawiła, iż zapanował iście wakacyjny nastrój, który dodatkowo osłodziły słodkie upominki dla wszystkich uczniów ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
   Przygotowaniem imprezy zajęły się: Opiekunki Samorządu Uczniowskiego - pani Katarzyna Banasik oraz  pani Ewelina Walkiewicz, nauczyciele wychowania fizycznego: pan Krzysztof Krawiec, pani Agnieszka Marczak, pan Rafał Lipiński, pan Artur Mikos. Nad oprawą akustyczną czuwał pan Tomasz Wójcik.
   

                                  


Więcej zdjęć z Powitania Lata
Szkolne Święto Latawca


   
    W dniu 16 czerwca 2016 roku uczniowie klas 0 - III po raz czwarty wzięli udział w IV Szkolnym Święcie Latawca. W tym roku przebiegało ono pod hasłem "Baśniowe Latawce". Już kilka tygodni wcześniej zaczęło się przygotowanie do tego święta: każda klasa losowała tytuł baśni, który stał się dla niej motywem przewodnim do wykonania latawca i przygotowania do pokazu mody 3 postaci.
    Jury powołane do oceny latawców oceniało również przygotowane przez klasę okrzyki. Różnokolorowe, piękne latawce zebrały oczywiście najwyższe oceny. Dzieci równie świetnie bawiły się podczas pokazu mody. Piękne księżniczki, Kot w Butach, Brzydkie Kaczątko, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i krasnoludki to tylko niektóre z barwnych baśniowych postaci. Całość imprezy uświetnił pokaz karate, który przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali uczniowie naszej szkoły należący do klubu karateków - oczywiście pod czujnym okiem swych opiekunów: pana Mariusza Kozieł i pana Sebastiana Kozieł. Znakomitą  zabawę zakończył wspólny aerobik wszystkich dzieci.
    Jak co roku imprezę przygotowały: pani Beata Sobczak i pani  Barbara Czaja wraz ze swoimi klasami: II "a" i III "c".
   

                                  


Więcej zdjęć ze Święta LatawcaZmagania czwórboistów


   

    Dnia 15 czerwca 2016 roku na Stadionie Miejskim w Starachowicach odbyły się zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym uczniów szkół podstawowych. Mistrzami Starachowic w swojej kategorii zostali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach, a nasze dziewczyny zdobyły wicemistrzostwo miasta.
    W walce o tytuł najlepszych szkół w czwórboju lekkoatletycznym udział wzięło pięć starachowickich "podstawówek". W kategorii dziewcząt o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej rywalizowały: SP nr 1, SP nr 9, SP nr 11 oraz SP nr 12. Natomiast wśród chłopców poza wymienionymi czterema szkołami swoje umiejętności sprawdzali również młodzi sportowcy z SP nr 10.
    Rywalizacja dziewcząt i chłopców odbywała się jednocześnie na Stadionie Miejskim, a zawodnicy walczyli w czterech konkurencjach wchodzących w skład czwórboju. Uczniowie musieli więc pobiec na dystansie 60 metrów, skoczyć w dal, a także rzucić piłką palantową. Na zakończenie odbył się bieg długi. Dziewczęta musiały przebiec 600 metrów, a chłopcy pokonywali jeszcze dodatkowe okrążenie, czyli 1000 metrów.
    Lekkoatletyczna walka była niezwykle emocjonująca i wielu zawodników osiągnęło znakomite rezultaty. Brawa należą się jednak wszystkim uczestnikom zawodów, którzy mieli okazję do sprawdzenia formy z rówieśnikami, ale przede wszystkim dawali z siebie wiele sił, aby zdobyć cenne punkty dla swojej szkoły. Słoneczna pogoda nie ułatwiała w uzyskiwaniu rekordowych osiągnięć - ocenili organizatorzy. Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na punktowe podsumowanie osiągnięć wszystkich zawodników i zsumowaniu każdej z reprezentacji.
    W rywalizacji dziewcząt uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach, które do zawodów przygotowywała pani Agnieszka Marczak zajęły drugie miejsce z dorobkiem 820 punktów. W kategorii chłopców najlepiej punktowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach. Podopieczni pana Rafała Lipińskiego zdobyli aż 915 punktów i pewnie wygrali klasyfikację drużynową. Skład mistrzowski tworzyli: Kacper Betlejewski z klasy VI "b", Filip Pisarski z klasy VI "a", Aleksander Garbacz, Sebastian Stajniak, Bartosz Wolak, Jakub Jeżewski z klasy VI "c" oraz Filip Kołaczyński z klasy V "b".
    Trzy najlepsze reprezentacje w kategorii dziewcząt oraz chłopców otrzymały pamiątkowe puchary. Dodatkowo członkowie najlepszych drużyn rywalizujących w mistrzostwach w czwórboju lekkoatletycznym otrzymali upominki w postaci medali.
    Na uwagę zasługują również osiągnięcia zawodników w klasyfikacji indywidualnej. Wśród chłopców z naszej szkoły najlepiej punktowali: Sebastian Stajniak (197 punktów) i Filip Pisarski (194 punkty).

    Organizatorami zmagań na Stadionie Miejskim byli: Miejski Szkolny Związek Sportowy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Urząd Miejski w Starachowicach. Swoją pomoc jak zwykle okazali również nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół startujących w imprezie.


Podróże wróbelka Elemelka


   
    W dniach 9,13,14 i 15 czerwca 2016 roku odbyło się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach ostatnie czytanie z podziałem na role w ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym projektu edukacyjnego "Polubić czytanie". Ze względu na zbliżające się wakacje uczniom klas 0 - I zostały zaprezentowane dwa rozdziały z książki Hanny Łochockiej "Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele" o tematyce wakacyjnej: "Elemelek w nocnej porze podróżuje aż nad morze" oraz "Jak to mały Elemelek w wielkim morzu brał kąpiele". W role wróbelka Elemelka, myszki, mewy i dzieci bawiących się na plaży wcieliło się pięcioro uczniów z klasy II "d", przebranych w odpowiednie dla odtwarzanych postaci stroje, narratorem zaś była uczennica z klasy V "b".
    Po wysłuchaniu fragmentu książeczki o podróżach i pobycie Elemelka nad morzem dzieci odpowiadały na pytania sprawdzające zrozumienie treści utworu. Pobyt Elemelka na plaży i jego nieudana kąpiel w morzu stały się pretekstem do nawiązania rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
    Na zakończenie spotkania mali słuchacze opowiedzieli o swoich planach na wakacje, a następnie pozowali do wspólnego zdjęcia z lektorami.

                                  

Więcej zdjęć z czytania


Bezpieczne wakacje


   
    W związku ze zbliżającymi się wakacjami, pedagog szkolny pani Barbara Jędrzejewska w dniu 13 czerwca 2016 roku przygotowała dla klas 0 - III prezentację profilaktyczną "Chcę być bezpieczny...".
    Całość podzielono na 3 części tematyczne: kontakt z obcym z w realu i w Internecie, bezpieczeństwo na drodze i w czasie zabaw oraz zachowania w kontaktach z agresywnym psem. W każdej części zaprezentowano krótkometrażowy film dydaktyczny, a pedagog wraz z uczniami ustalał zasady bezpiecznego zachowania w danej sytuacji. Dzieci ćwiczyły również w praktyce sposoby odmawiania, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz pozycję "żółwia" podczas ataku psa.
    Wszyscy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Obiecali też, że będą pamiętać poznane zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacyjnych zabaw.
Udanych i bezpiecznych wakacji!
   

                                  
Bal szóstoklasistów


   
    Bal szóstoklasistów to jedna z najważniejszych uroczystości odbywająca się corocznie w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach. Uczniowie klas szóstych wraz z rodzicami poświęcają wiele czasu i pracy aby przygotować wspaniałą tak ważną pierwszą uczniowską zabawę, do której chętnie wraca się myślami po latach.
    W tym roku 10 czerwca, o godzinie 16.00 wszyscy szóstoklasiści rozpoczęli zabawę tradycyjnym polonezem, przygotowanym pod bacznym nadzorem pani Grażyny Czerwińskiej. I choć próby były bardzo pracowite to efekt końcowy był wspaniały o czym świadczyły gromkie brawa zaproszonych gości: dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli i rodziców. Po krótkich wystąpieniach rodziców, dyrekcji zaczęła się zabawa w rytm najnowszych przebojów i starych sprawdzonych szlagierów. Rodzice zadbali także o poczęstunek dla uczniów i gości. Czas zabawy szybko minął a wszyscy we wspaniałych humorach opuszczali naszą szkołę.
   

                                  


Więcej zdjęć z baluStarsi nie czytają? W młodych nadzieja!


   
    Według badań 63 % Polaków nie czyta książek. Miesięcznik "Biblioteka w Szkole" ogłosił ogólnopolską akcję ustanawiania rekordu czytania w jednym czasie. Jej celem było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślają eksperci, jedyna nadzieja na wzrost fatalnych wskaźników czytelnictwa leży w dorastającym pokoleniu, a przewodnią rolę w jego aktywizacji pełnić powinny biblioteki szkolne.
    Społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach wzięła udział w tej akcji. W dniu 10 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00 543 uczniów i pracowników "Dwunastki" zebrało się na boisku szkolnym i przystąpiło do czytania swoich ulubionych książek. Uczniowie zaprezentowali również wykonane plakaty i hasła zachęcające do czytania np. "Kto czyta książki żyje podwójnie...". Utworzony został także "książkowy łańcuch". Wszyscy uczestnicy połączeni trzymanymi w ręce książkami otoczyli szkołę. Mamy nadzieję, że taka promocja książek zainicjuje wśród uczniów modę na czytanie. Pokaże nieczytającej młodzieży, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników, że czytanie jest cool.
    Akcję czytania koordynowały panie pracujące w bibliotece szkolnej: Eliza Gawlik, Bożena Podwysocka i Bożena Królak. Dziękujemy państwu Ewie i Andrzejowi Kłaczkowskim oraz panu Tomaszowi Wójcikowi za profesjonalne zdjęcia, które utrwaliły naszą akcję.

                                  


Więcej zdjęć z bicia rekordu czytaniaDzień Aktora w II "b"


   
    Dnia 6 czerwca 2016 roku zaprosiliśmy - klasa II "b" - naszych najbliższych na Dzień Aktora.  Prezentowaliśmy wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w naszej własnej interpretacji. Kreacje aktorskie zasługują na uznanie o czym świadczyły radosne śmiechy rodziców i gromkie brawa. Wszyscy mieliśmy odrobinę satysfakcji - aktorzy, rodzice i oczywiście ja - wychowawczyni klasy. Na długo pozostaną w pamięci zrozpaczona Słowikowa, jej spóźniony mąż, Hilary w poszukiwaniu zgubionych okularów, Robaczek, Żuk i Biedronka, Kaczka Dziwaczka, Zosia Samosia i inne wspaniałe postacie. To było naprawdę udane popołudnie.

                                  Więcej zdjęć z Dnia Aktora

Konkursy uczniów klas drugich i trzecich


       

     Maj 2016 roku był miesiącem, w którym uczniowie klas drugich i trzecich stanęli do rywalizacji szkolnej.

    Odbyły się konkursy: wiedzy i umiejętności matematycznych oraz konkursy znajomości reguł ortograficznych. W konkursie matematycznym drugoklasistów laury zdobyli: pierwsze miejsce Juliusz Lipa i Piotr Mazur z klasy II "a", drugie miejsce Antoni Nowak z klasy II "d", trzecie miejsce Filip Sopiński z klasy II "d".

    Wyniki trzecioklasistów w konkursie wiedzy i umiejętności matematycznych przedstawiają się następująco: pierwsze miejsce Maksymilian Wiktorowski z klasy III "b", drugie miejsce Emilia Poznańska z klasy III "a", trzecie miejsce Jakub Tarzanowski z klasy III "c".

    Mistrzami ortografii wśród drugoklasistów zostali: Maciej Nowiński i Filip Sopiński z klasy II "b" oraz Juliusz Lipa z klasy II "a", a wśród trzecioklasistów Oskar Kruk z klasy III "a" oraz Igor Wargas z klasy III "c".

    Serdecznie gratulujemy uczniom i wychowawczyniom: pani Beacie Sobczak, pani Annie Pytel, pani Elżbiecie Jabczyk, pani Krystynie Borowiec, pani Danucie Piecuch i pani Barbarze Czaja. Konkursy przeprowadziły panie: Krystyna Borowiec, Jadwiga Kania Pastuszka i Beata Sobczak.

Osiągnięcia uczniów klasy I "b"


       

    W dniach 26 - 29 maja 2016 roku w Suchedniowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. O puchar walczył Wiktor Gawlik, uczeń klasy I "b" ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Starachowicach. Wiktor brał również udział w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Juniorów w Szachach, które odbyły się w Morawicy.

    W grupie C - 7 Wiktor zajął pierwsze miejsce i zdobył pamiątkowy puchar, natomiast w grupie C - 8 nasz szachista wywalczył drugie miejsce.

    Dnia 5 czerwca 2016 roku odbyły się w Kielcach Minimistrzostwa w Piłce Nożnej Juniorów. Uczniowie klasy I "b" Franciszek Cichocki i Bartek Moskwa brali w nich udział. Chłopcy zdobyli pamiątkowy puchar i medale oraz wesoło i aktywnie spędzili wolny czas.


                                                                      
Wycieczka do Krajna


   
    W dniu 3 czerwca 2016 roku grupa dzieci z oddziału przedszkolnego 0 "a" ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach pod opieką wychowawczyni pani Moniki Wójcik oraz pani Jolanty Klamczyńskiej wybrała się do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie. Zaproszeni na tą wspaniałą wycieczkę byli również rodzice naszych wspaniałych "zerówkowiczów". Wszyscy zwarci i gotowi na wspaniałą przygodę i zabawę wyjechaliśmy rano autokarem z ulicy Słonecznej. Dobry humor nikogo z nas nie opuszczał. Kiedy dojechaliśmy na miejsce wszyscy uczestnicy wycieczki mogli zwiedzić "Aleję Miniatur" - czyli aleję najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę.
    Dzieci zwiedzały miniatury takie jak: Bazylika Świętego Piotra, wieże World Trade Center, Coloseum, Piramidę Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Statuę Wolności oraz wiele innych wspaniałych miniatur. Po krótkim odpoczynku wszystkie dzieci nie mogły się już doczekać zabawy w strefie dmuchawców, stacji kosmicznej - bawialni.
    Super atrakcją były zabawy z animatorem. Uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych dzieci. Oczywiście każdy uczestnik mógł zakupić sobie pamiątkę z pobytu w Krajnie. Wszyscy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do Starachowic.

                                  


Więcej zdjęć z wycieczkiDzień Dziecka w klasach II


   
    Dzień Dziecka dla uczniów klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach był w tym roku wyjątkowy. Mieliśmy przyjemność gościć panie Dominikę i Karolinę ze szkoły językowej Speak Out w Starachowicach.

    Oglądaliśmy i współuczestniczyliśmy w wielu różnorodnych eksperymentach, także napięcia powierzchniowego wody. Panie były przemiłe ale także kompetentne. Dla każdego, także dla niecierpliwych, miały uśmiech, cierpliwość o dobre słowa. Dziękujemy, polecamy i zapraszamy ponownie.

                                  


Więcej zdjęć z Dnia DzieckaWycieczka do Janowca


   
    W dniu 30 maja 2016 roku klasa III "a" ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach wybrała się do Magicznych Ogrodów koło Janowca.
    Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów trafiliśmy do świata, w którym żyją tajemnicze istoty. Wśród drzew, kwitnących kwiatów, strumieni i wodospadów spotykaliśmy olbrzymie gąsienice, smoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole, dzielne Krasnoludy. Po ogrodzie oprowadzała nas wróżka, z którą odkrywaliśmy magiczne i tajemnicze miejsca.
Nasz pobyt zakończyliśmy wizytą w posępnym, bagnistym Mroczysku.
    Pobyt w Magicznych Ogrodach wspominamy z wielkim sentymentem. Chętnie pojechalibyśmy tam jeszcze raz!
   

                                  Więcej zdjęć z wycieczki


Kiermasz książek


        W dniach 16 - 25 maja 2016 roku odbywał się w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach kiermasz książek. Akcja była adresowana do wszystkich, którzy chcą i lubią czytać. Miała na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Książki zostały zebrane wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Sprzedawane były za symboliczną złotówkę. Kiermasz prowadzili uczniowie. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup książek i filmów do biblioteki szkolnej.

 Dzień Mamy


   
    Dzień 24 maja 2016 roku obchodzono w Szkole Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika w Starachowicach bardzo uroczyście. Uczniowie klas 0 - 3 gościli bowiem swoje ukochane mamy z okazji zbliżającego się ich święta. Dzieci przygotowały piosenki i układy taneczne, które złożyły się na koncert pod tytułem "Dla Ciebie Mamo...".
   

   Każda mama otrzymała również upominek - własnoręcznie wykonany przez dziecko kwiat. Były też życzenia, laurki i głośne "Sto lat". Zadowolone z występów swoich pociech mamy dziękowały za piękny występ gorącymi brawami.

                                  Więcej zdjęć z Dnia Mamy