BIP - Dokumenty szkolne  BIP - Dla rodziców  Archiwum Kontakt

ZDROWA SZKOŁA


Uczniowie naszej szkoły objęci są opieką zdrowotną, pedagogiczną oraz logopedyczną. Ciepły posiłek zapewnia stołówka i sklepik szkolny, a miłe spędzanie czasu wolnego świetlica. Nad zdrowiem naszych uczniów czuwa pielęgniarka szkolna.


AKCJE CHARYTATYWNE

NAKARM DZIECI !!!
Akcja Pajacyk


Apcja pah






NASZE SUKCESY 




 Rok szkolny 2018-2019

 

Czwórbój Lekkoatletyczny  


                   

Dziś na obiektach sportowych przy SP 11 odbyły się zawody Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt.  

Nasze reprezentacje spisały się na medal wygrywając zawody zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. 
    Indywidualnie chłopaki: I miejsce Nowakowski Jakub z klasy 6c, III miejsce Gębalski Krzysztof z klasy 7c, IV miejsce Wójcik Mateusz z klasy 6a.

Dziewczyny: II miejsce Borkowska Magdalena z klasy 6b. 
Opiekunami grupy byli: Pani Iwona Kowalska oraz Pan Rafał Lipiński.

Wielkie gratulacje dla zdolnych uczniów i ich opiekunów.


 Więcej zdjęć

 

Indywidualne biegi przełajowe   


                   

         
    26 maja dwudziesto dwu osobowa drużyna dziewcząt i chłopców z klas V i VI reprezentowała Naszą Szkołę, w rozegranych w ostatnią niedzielę, Indywidualnych Biegach Przełajowych.

3 dziewczęta: Magdalena Borkowska- 2 miejsce, Daria Czubak- 7 miejsce,  Adrianna Dekiel- 9 miejsce.

 oraz 4 chłopców: Jakub Nowakowski- 1 miejsce, Kacper Czaja - 2 miejsce, Krzysztof Gębalski 5 miejsce i Jakub Pocheć- 10 miejsce, uplasowalo się w pierwszych dziesiątkach.

Opiekunami byli: Iwona Kowalska i Rafał Lipiński.           Gratulujemy sukcesów!

 Więcej zdjęć

Piłka nożna   


    

  

Gratulacje 

        Dla naszych młodych piłkarzy i trenera Pana Rafała Lipińskiego za zajęcie 

1 miejsca  w Półfinale Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

w mini piłce nożnej kat. chłopców.

            

  


 Więcej zdjęć

 

"Star Ach! Festiwal"   


                               

         
 Sukces wokalny Karoliny Kwiatek z klasy 7b w V edycji  „Star Ach! Festiwal”

 

 Kolejna bardzo udana V edycja „Star Ach! Festiwal” pod patronatem starosty starachowickiego Piotra Babickiego i prezydenta Starachowic - Marka Materka za nami.

8 maja 2019 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbył się V Młodzieżowy Festiwal Piosenki „Star Ach! Festiwal”, skierowany do amatorów, którzy do tej pory nie pracowali z instruktorami śpiewu. W tegorocznym Festiwalu na scenie zmagało się 14 wokalistów ze starachowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wykonawców oceniało jury bezpośrednio po prezentacjach, wskazując słabsze i mocne strony w składzie: Ewa Jach – wokalistka, dr Bożena Mrózek – chórmistrzyni i dyrygent, Beata Wiśniewska – dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury.

 Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły:

Karolina Kwiatek wykonując piosenkę z repertuaru zespołu „Chodź pomaluj mój świat”

zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas VI –VIII i gimnazjum.

 Uczennicę przygotowała pani Eliza Gawlik – nauczyciel muzyki.

 Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


 

Brawo Rafał  


                         

  

22 marca 2019 r. odbył się finał IV Konkursu Historycznego „Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1918”, którego organizatorem i gospodarzem było I liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Pękala i Patryk Mielczarek z klasy VII a, Rafał Myszka z klasy VIII b oraz Wiktoria Szydłowska z VIII c. Zadaniem uczestników konkursu, było rozwiązanie testu wymagającego dużej wiedzy, poświęconego dziejom polskich walk narodowowyzwoleńczych. Po bardzo zaciętej rywalizacji VI miejsce spośród 42 uczestników konkursu oraz tytuł Finalisty wywalczył Rafał Myszka.

Opiekunem uczniów był Jarosław Wiecha.         Gratulujemy sukcesu!

    

 

Brawa dla Julii...  


                         

   

13 marca 2019 r. w sali miejskiej „Olimpia” Urzędu Miejskiego w Starachowicach odbył się Finał Miejski XXXV Turnieju Wiedzy o Starachowicach.

W finale wzięło udział pięciu reprezentantów naszej szkoły: Julia Pater, Wiktoria Szydłowska,  Antoni Grosicki, Oliwia Sfugier oraz Julia Dziwosz z klasy VIII c.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w nowatorskiej formule, polegającej na odpowiedzi w formie interaktywnej na 21 pytań w kategoriach: społeczeństwo, dziedzictwo, osiedla i ulice, gospodarka oraz 80 – rocznica obrony Starachowic 1939 r. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji drugie miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły Julia Pater z dorobkiem 989 pkt., tracąc do zwycięzcy zaledwie jeden punkt. Opiekunem uczniów był p. Jarosław Wiecha.

  Gratulacje !

 Więcej zdjęć 

 

Turnieje szachowe.. 


                         

         13 II 2019 Szachowy Turniej Juniorów Amatorów:

              III miejsce- Hanna Łęcka     klasa  II a

 

        20.II.2019 Szachowy Turniej Juniorów:

            I miejsce Jakub Szymański    klasa II b

   

 

23 II 2019 VII SZACHOWY MEMORIAŁ im. POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH:

 

Turniej A: II miejsce   -  Wiktor Nowak klasa IV b

Turniej B: III miejsce  -  Kryspin Piątek klasa IV b

 Więcej zdjęć 

 

Konkurs Języka niemieckiego  


                         

ÜBUNG MACHT DEN MEISTER”- „ĆWICZENIE CZYNI MISTRZEM“

   

Pod takim hasłem a zarazem przysłowiem, odbył sie w tłusty czwartek I Konkurs Języka Niemieckiego, którego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Starachowicach. Celem konkursu było wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i ciekawości poznawczej, motywowanie do nauki języka niemieckiego oraz promowanie osiągnięć uczniów. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników- uczniów klas VII-VIII z 12 szkół podstawowych naszego powiatu.

        Rywalizacja odbywała się zarówno w kategorii indywidualnej jak i drużynowej. Szkołę Podstawową nr 12 reprezentowała para uczniów z klasy VIII c - Wiktoria Szydłowska( godnie zastępująca chorego Mateusza Orłowskiego) oraz Mateusz Juda.
Mateusz uzyskał z testu 55 pkt. i uplasował się indywidualnie (ex aequo ) na 3 pozycji.
Natomiast uczniowski duet Naszej Szkoły uplasował się ostatecznie na IV miejscu zdobywając 99,5 pkt.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom słodki poczęstunek, nagrody oraz drobne upominki.

Cieszymy się i gratulujemy!


 Więcej zdjęć 

 

Konkurs z języka niemieckiego  


                          

        MATEUSZ ORŁOWSKI, ucz. klasy VIIIc, uplasował się na drugim miejscu

XIV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim”, organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach.

    Celem konkursu była promocja języka niemieckiego na terenie powiatu starachowickiego oraz sprawdzenie poziomu wiedzy uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, a drugi etap składał się z dwóch części.

To już kolejny sukces Mateusza w obszarze języka niemieckiego. W I Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego dla Szkół Podstawowych Województwa Świętokrzyskiego, organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, na drugim- powiatowym etapie, zajął 30 lokatę  w całym województwie.

Kolejny uczeń tej samej klasy- Mateusz Juda, w w/w konkursie również osiągnął wysoki wynik i uplasował się na 50 pozycji.

CIESZYMY SIĘ I GRATULUJEMY SUKCESÓW!

 Więcej zdjęć 

 

 Mini koszykówka chłopców  


              

  

W dniach 12-13.01 i 2,17. 02.2019 roku odbyły się

Mistrzostwa Starachowic w mini koszykówce chłopców,

w których nasza drużyna zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

 

Reprezentacja SP 12 – Mini Piłka Koszykowa

Maciej Rożek, Antoni Chmielewski, Mateusz Wójcik, Ernest Cholewiński, Jakub Pocheć, Krzysztof Gębalski, Jakub Tarzanowski, 

Maciej Nowiński, Bartosz Zapała, Borys Luba, Antoni Nowak, Filip Sikora, Piotr Rakoczy, Filip Przygoda.

  Trener: Rafał Lipiński


 Więcej zdjęć 

 

Siatkówka dziewcząt  


                         

                                       

Miesiąc luty upłynął, dziewczętom z rocznika 2006 i młodszym, na zmaganiach siatkarskich.

Organizatorem zawodów w mini piłkę siatkową była Szkoła Podstawowa nr 10 i Miejski Szkolny Związek Sportowy. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół z terenu naszego miasta. SP nr 12 znalazła się w grupie B a uczennice rozegrały łącznie 3 mecze: z SP nr 6, SP nr 9 i półfinałowy z SP nr 13.
        W klasyfikacji końcowej reprezentacja Naszej Szkoły uplasowała się na 4 miejscu- za SP nr 1, SP nr 9 i SP nr 13.

Skład drużyny:

Aleksandra Kosterna, Anna Raczyńska, Julia Bałtowska, Laura Chochół, Anna Szwajda, Wiktoria Nojek, Iga Jagiełło, Agata Nowak, Maja Olszewska, Zofia Dróżdż, Maria Wołczyk, Julia Marczak i Zuzanna Brzozowska.

                   

Gratulujemy sukcesu!
   
 Więcej zdjęć 

 

 Rozgrywki szachowe  


              

 

13 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole III SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  

Brali w nim udział uczniowie klas I – VIII.

  

  

Kat. dziewcząt:      I   miejsce Magdalena Cygan kl. IV b

                   II  miejsce Hanna Łęcka kl. II a

                   III miejsce Julia Pater kl. VIII c

  

Chłopcy klas młodszych:   I   miejsce Jakub Szymański kl. II b

                                     II  miejsce Jan Stanecki kl. I b

                                     III miejsce Maciej Zaczek kl. II a

  

Chłopcy klas IV – VIII:   I   miejsce Wiktor Nowak kl. IV b

                                    II  miejsce Filip Kołaczyński kl. VII a

                                    III miejsce Bartosz Moskwa kl. IV b

  

Medale za zajęte miejsca oraz medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników turnieju sponsorowała Rada Rodziców.

Składamy podziękowania za pomoc dla pana Romana Kaputa.

Opiekun: Barbara Zacharska    


VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej   


 

  

    

11 grudnia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach miała miejsce VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieli za zadanie wykonanie utworu w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim lub francuskim.

 Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 8c –Wiktoria Szydłowska. W jej wykonaniu jury konkursu usłyszało piosenkę Sama Smitha „Writing’s On The Wall”. Wiktoria zdobyła wyróżnienie w kategorii: piosenka anglojęzyczna, konkurując z uczniami liceum. 

Serdecznie gratulujemy!

 Więcej zdjęć 

 

Puchar Niepodległośći...- rozgrywki szachowe   


                          

        XII OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY O „PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI” 

odbył się 10 listopada 2018 r. w Domu Kultury SSM. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły:

Jan Stanecki kl. I b – wyróżnienie

Jakub Szymański kl. II b – IV miejsce

Magdalena Cygan kl. IV b – II miejsce (juniorzy amatorzy), IV miejsce

Bartosz Moskwa kl. IV b – V miejsce

Kacper Łosicki kl. VIII b – III miejsce

 
Wiktor Nowak z kl. IV b zdobył:

III miejsce 10 listopada 2018r. Szachowy Turniej Juniorów „Szachiści dla Niepodległej”.

II  miejsce 14 listopada 2018r. Starachowicki Turniej Juniorów.

II  miejsce 17 listopada 2018r. Starachowicki Turniej Juniorów.

 
Jakub Szymański

kl. II b - I miejsce – 24 X 2018 Turniej Juniorów Amatorów (rocznik 2009 i młodsi)
        07 XI 2018 w Grand Prix Starachowic III miejsce.
 
      

                                         


 Więcej zdjęć 

100 lat Niepodległej - gra miejska  


 

 

 WYRÓŻNIENIE DLA 12 GROMADY ZUCHOWEJ „SŁONECZNI ZDOBYWCY”

 

Dnia 10 listopada w przeddzień 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się, Gra Miejska , która miała przybliżyć uczestnikom trudne drogi naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Nie mogło zabraknąć wśród uczestników gry, również naszej 12 Gromady Zuchowej „Słoneczni Zdobywcy” wraz z drużynową druhną Elizą Gawlik. To była dla nas wspaniała lekcja historii, inspirująca i edukacyjna przygoda, a także możliwość wykazania się w działaniu, oraz rywalizacja o miejsce na podium.

Wywalczyliśmy Nagrodę dla Najlepszej Gromady Zuchowej, ustępując jedynie drużynom starszoharcerskim, a pokonując liczne patrole drużyn harcerskich.

 
 Dumni, zmęczeni, ale szczęśliwi po wspólnym poczęstunku powróciliśmy do naszych domów.
 

                                         


 Więcej zdjęć 

 

Rozgrywki szachowe  


                                    

STARACHOWICKA SZKOLNA LIGA SZACHOWA

STARACHOWICKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA SZACHOWA

SZACHIŚCI DLA NIEPODLEGŁEJ

Runda I    13 X 2018

Statuetka dla najmłodszego zawodnika

Jan Stanecki kl. I b

Kat. młodzików:      II miejsce Jakub Szymański kl. II b

Kat. dziewcząt:      III miejsce Julia Pater kl. VIII c

Juniorzy Amatorzy

miejsce Piotr Rzeszutek kl. IV b

II miejsce Magdalena Cygan kl. IV b

Gratulacje!!!

 

Mini piłka nożna    


 

        Mistrzostwa Starachowic w mini piłce nożnej szkół podstawowych.

 

    Zawody odbyły się w dniach 30.09 i 06.10, 07.10 i 13.10.2018 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1. Organizatorem były Szkoły Podstawowe nr 1,12 i 13.

    Mecze sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego, którzy bezbłędnie poprowadzili zawody, cierpliwie i wychowawczo objaśniając tajniki przepisów gry w piłkę nożną małym adeptom futbolu. W mistrzostwach, które przeprowadzone zostały systemem „każdy z każdym” brały udział: SP 1, SP 6, SP 9, SP 10, SP 11, SP 12, SP 13.  

       WYNIKI KOŃCOWE:

     I miejsce - SP 12      16 pkt. – bramki: 21:2

    II miejsce – SP 9 – 13 pkt – 25:10

    III miejsce – SP 13 – 12 pkt – 14:7

 
Szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz sprzęt sportowy ufundowane przez Referat Sportu Promocji i Turystyki Urzędu Miasta. 

Gratulujemy !!!


Rozgrywki szachowe  


 

                        SZACHOWY TURNIEJ JUNIORÓW

                                „POŻEGNANIE LATA”

   

                                            I miejsce

     

                                WIKTOR NOWAK   kl. IV b

    

                SSM - Starachowice, 3 października 2018

                           Gratulujemy sukcesu !


 

"Dwunastka w biegach przełajowych"    


   

   

            21 i 22 września na terenach leśnych przy ulicy Staropolskiej odbyły się Mistrzostwa Starachowic Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Organizatorem był MSZS oraz Gimnazjum nr 1 i 2 i Szkoły Podstawowe nr 11 i 12

  

Wyniki:

        Rocznik 2003-2005    

Chłopcy:                     Dziewczęta:

1.SP 12                      1.Gim 1
2.Gim 3                      2.SP 12
3.Gim 1                      3.SP 9  

        Rocznik 2006 i młodsi 

Chłopcy:                    Dziewczęta:

1.SP 12                    1.SP 12
2.SP 11                    2.SP 11
3. SP 1                     3.SP 1   

Reprezentacja SP12-rocznik 2003-2005-chłopcy

Bińczak Dawid, Nowak Adam, Sokołowski Mikołaj, Błędziński Mateusz, Siwek Antoni, Przygoda Mikołaj, Orczyk Adrian, Igor, Tofil Maciej, Myszka Rafał.
    Opiekun: Rafał Lipiński

Reprezentacja SP 12-rocznik 2006 i młodsi

Chłopcy:

Cmielewski Antoni, Gębalski Krzysztof, Gębalski Mateusz, Nowakowski Jakub, Pocheć Jakub, Luba Borys, Kuźdub Marcel, Cholewiński Ernest, Zielonka Dawid, Grosicki Antoni, Siwierski Paweł, Wójcik Mateusz, Zaczyński Piotr, Kutera Filip.

Dziewczęta:

Dekiel Ada, Kozieł Lena, Konarska Aleksandra, Dziubińska Marta, Dróżdż Zofia, Marczak Julia, Szwajda Anna, Poznańska Emilia, Ceglińska Magdalena, Papaj Michalina, Maciąg Julia, Borkowska Magdalena, Czubak Daria, Nowak Agata, Banaszczyk Maja.
     Opiekun: Iwona Kowalska

   Gratulacje !!!

 Więcej zdjęć 



 Rok szkolny 2017-2018

 

Sukcesy szachowe   


         

XI SZACHOWE GRAND PRIX STARACHOWIC Turniej IX

I miejsce    Wiktor Nowak

III miejsce   Wiktor Gawlik

Uczestnicy: M. Cygan, B. Moskwa, K. Piątek, P. Rzeszutek.

06 VI 2018r. Wiktor Gawlik II miejsce, Bartosz Moskwa III miejsce.

03 VI 2018r. w INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW gr. C w Ostrowcu Świętokrzyskim:

Wiktor Gawlik kl. III b -II miejsce,   Wiktor Nowak kl. III b-IV miejsce.

Obydwaj chłopcy zakwalifikowali się do półfinału MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W SZACHACH, 

Jakub Szymański kl. I b - zajął VI miejsce

    7.VI.2018 r. w SCK odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród konkursu plastycznego "Bieg po zdrowie". Kryspin Piątek kl. III b zdobył wyróżnienie w tym konkursie plastycznym.        

        

 Gratulujemy!


 

Ogólnopolski Mały Konkurs Recytatorski  


 

                       

Recytatorski sukces Jeremiasza.

           

           
         W dniach od 25 do 27 maja w Starachowickim Centrum Kultury odbywał się finał XXVIII -ego Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

        Po wysłuchaniu prezentacji kilkudziesięciu uczestników z całej Polski jury w składzie: Dorota Koman-Szmigiero – poetka i krytyk literacki, Anna Iwasiuta-Dudek – aktorka, Karolina Kominek – aktorka, przyznało nagrody i wyróżnienia.

        Jeremiasz Mroczek z klasy VII b, który w finałowych zmaganiach zaprezentował wiersz Ludwika Jerzego Kerna „O rodzicach” i fragment powieści Jamesa Dashnera „Więzień labiryntu”, został laureatem konkursu w kategorii recytacja klas VII i otrzymał Złoty Klucz do Tajemnic Wszechświata.

Nad przygotowaniem Jeremiasza do konkursu czuwała pani Małgorzata Sipta.

 Serdecznie gratulujemy!



 

Zwycięstwo Wiktorii w biegach  


 

      

26 maja 2018 r odbył się V Radomski Festiwal Biegowy.

 

W konkursie „Biegiem przez osiedle Południe” wzięła udział nasza uczennica

Wiktoria Smalec z klasy III c. 

Wiktoria po raz kolejny potwierdziła swoją dobrą formę zdobywając I miejsce

w kategorii klas I- III .

    

Gratulacje dla Wiktorii!



 Mały Konkurs  Recytatorski 


   
   

 

  

9 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się przesłuchania dzieci w ramach wojewódzkich eliminacji do finału Małego Konkursu Recytatorskiego.

   

Naszą szkołę reprezentowała Hania Nowaczek - uczennica klasy IIIa, 
która zdobyła
wyróżnienie

Do występu przygotowała ją wychowawczyni– p.Beata Statuch.

 

                Gratulujemy Hani sukcesu.

   

    



"Star Ach! Festiwal"   


   

     

Sukces wokalny naszych uczennic

w  IV edycji Festiwalu „Star Ach! Festiwal”

 

 

Bardzo udana IV edycja „Star Ach! Festiwal” pod patronatem starosty starachowickiego p.Danuty Krępy i prezydenta Starachowic – Marka Materka za nami.

19 kwietnia 2018 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbył się IV Młodzieżowy Festiwal Piosenki „Star Ach! Festiwal”, skierowany do amatorów, którzy do tej pory nie pracowali z instruktorami śpiewu. W tegorocznym Festiwalu na scenie zmagało się 17 wokalistów ze starachowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wykonawców oceniało jury bezpośrednio po prezentacjach, wskazując słabsze i mocne strony w składzie: Ewa Jach – wokalistka, dr Bożena Mrózek – chórmistrzyni i dyrygent Tomasz Kondeusz – autor tekstów i kompozytor.

 Bardzo miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły:

Małgorzata Kułaga wykonując piosenkę Zdzisławy Sośnickiej „Aleja gwiazdzajęła II miejsce w kategorii uczniów klas VI–VII i gimnazjum.

Zofia Barańska wykonując piosenkę „Świat muzyką malowany” zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas I –V.

 Uczennice przygotowała pani Eliza Gawlik – nauczyciel muzyki.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


 Więcej zdjęć 

 

 Konkurs matematyczny  


        

  

Rafał Myszka   -   uczeń klasy 7b uzyskał tytuł laureata

w  II  Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym

którego do udziału w zmaganiach przygotowywała nauczycielka matematyki Iga Niebudzińska.     

   

17 kwietnia w sali konferencyjnej Targów Kielce odbyła się inauguracja konkursu. Rafał wraz z rodziną jak i nauczycielką matematyki uczestniczyli w uroczystym wręczeniu dyplomów i medali.

Gratulujemy!!!    



Szachowe rozgrywki